FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Element Only, Panel |
| Description/special Features | Cabin Air Filter |
| Height | 1 3/16" |
| Length | 8 15/16" |
| Width | 7 7/8" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.14 |
| Ship height (cm) | 23.88 |
| Ship length (cm) | 21.34 |
| Ship width (cm) | 4.83 |
| Country of Origin | TW |
Explore More
- KEYSHAFT
- Electric Rebar Cutters/Benders
- Hard Hat Accessories
- Manual Strapping Sealers and Tensioners
- Indexable Boring Bars
- Lamp Cord
- ALLEGRO SAFETY Saran Air Double Bib Maintenance Free Hoods
- CHICAGO PROTECTIVE APPAREL CarbonX Pants Black
- LOUISVILLE FM1400HD Series Fiberglass Twin Front Ladders
- RUD CHAIN VLBS Load Rings For Welding
- VERMONT GAGE Go/NoGo Standard Thread Plug Gages, 5/8-12 Un
- KIMBLE CHASE SPE Disk Glasswares and Manifolds
- EXCEL DRYER ThinAir Series Hand Dryers
- WATTS 415 Series Asme Safety Valves
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA30093 Air Filter, Panel, 8-15/16 Inch L
€57.66 /unit
