BALDWIN FILTERS PA30073 Air Filter, 19-3/4 Inch Lx11 Inch dia
Get it by Monday, Jun 1
€245.02 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Air Filter Design | Round |
| Description/special Features | Air Element |
| Element Only | No |
| Height | 9 21/32" |
| Includes | Bleed Valve |
| Length | 19 3/4" |
| Outside Dia. | 11" |
| Width | 11" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 24.53 |
| Ship length (cm) | 50.17 |
| Ship width (cm) | 27.94 |
Explore More
- KEYSHAFT
- Scratch Awls
- Plate Underliners Bases and Domes
- Cooling Vests
- Filter Regulator Lubricators (FRL)
- Key Locking Inserts
- AKRO-MILS 30090 Shelfmax Shelf Bins
- JOHN GUEST Union Elbows, Polypropylene White
- ANVIL AS210H Series Channel With Holes
- ANVIL AS500S Series Channel With Long Slots
- GATES Quick Detachable Bushed Bore Cast Iron V-Belt Pulley, Number of Grooves: 5
- DBI-SALA Confined Space Winchs
- AIRMASTER FAN PLDA Series Guards
- HUSQVARNA Double Hexagonal Diamond Tools
- THERN Drum Guards
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA30073 Air Filter, 19-3/4 Inch Lx11 Inch dia
€245.02 /unit
