FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Round |
| Description/special Features | Air Element |
| Element Only | No |
| Height | 10 7/16" |
| Includes | (2) A. Gaskets |
| Length | 7 11/32" |
| Outside Dia. | 3 9/32" |
| Width | 3 9/32" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.38 |
| Ship height (cm) | 20.07 |
| Ship length (cm) | 13.72 |
| Ship width (cm) | 13.72 |
| Country of Origin | US |
Explore More
- KEYSHAFT
- Spring Return Hose Reels
- Drum Cradles and Tippers
- Heat Stress Monitors
- Caliper Accessories
- Cable Safety Springs
- VIEGA PROPRESS Bronze/Brass Straight Ball Valve, Press x Press
- ANSELL 11-423 Hyflex Heat Resistant Industrial Gloves
- ANSELL 11-537 Hyflex Ultralight Cut Resistant Industrial Safety Gloves
- TEMPCO CRT Series E-Mitters
- KEO Combined Drills And Countersinks, Single-End Plain-Hey Type, 60 Degrees Countersink Angle
- SCHAEFER Air Circulator
- CHICAGO HARDWARE Turnbuckle Jaw Eye, Galvanised
- VULCAN HART Back Panel, Aluminium
- SCHLAGE Electromagnetic and Electromechanical Locks
- 3M 8000 Series Water Filtration Replacement Filter Cartridges
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA30063 Air Filter, 7-11/32 Inch Lx3-9/32 Inch dia
€110.15 /unit
