FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Round |
| Description/special Features | Air Element |
| Element Only | No |
| Height | 7 3/8" |
| Length | 7 3/8" |
| Outside Dia. | 4 1/2" |
| Width | 4 1/2" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.36 |
| Ship height (cm) | 19.81 |
| Ship length (cm) | 13.46 |
| Ship width (cm) | 13.46 |
| Country of Origin | US |
Explore More
- KEYSHAFT
- Single Phase Transformers
- CFL Ballasts
- Bottle Top Dispensers
- Pressure Washer Motors
- Machine Bolts
- PS DOORS Safemezz Pallet Gates
- MEMPHIS GLOVE Pigskin Leather Palm Gloves
- LOUISVILLE FM1400HD Series Fiberglass Twin Front Ladders
- ASSOCIATED SPRING RAYMOND R19 Gas Springs
- ALLEGRO SAFETY Tyvek Supplied Air Hood Low Pressure Systems
- COOPER B-LINE B267L Three Hole Left Single Corner Wing Fittings
- EATON BR Series GFCI Circuit Breakers
- SPEEDAIRE Hose Reel Swivels
- DWYER INSTRUMENTS DM-1200 Series DigiMag Digital Differential Pressure and Flow Gages
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA30036 Air Filter, 7-3/8 Inch Lx4-1/2 Inch dia
€61.62 /unit
