FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Round |
| Element Only | No |
| Height | 11 7/8" |
| Includes | F. Gasket Washer, (2) I. Gaskets Attached |
| Length | 11 7/8" |
| Outside Dia. | 5 1/4" |
| Width | 5 1/4" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 30.16 |
| Ship length (cm) | 30.16 |
| Ship width (cm) | 13.34 |
| Country of Origin | US |
Explore More
- KEYSHAFT
- Split Bolt Connectors
- Strain Relief Grips
- Welding Positioners
- Rotary Gear Pump Heads
- Asphalt Testing Compression Machines
- CONDOR Cowhide Leather Driver Gloves, Shirred Cuff, Yellow
- CONDOR Premium Drivers Gloves, Thinsulate
- CONDOR Coated Gloves, ANSI Cut Level A3, Palm Dipped, Polyurethane, Gray
- ASHCROFT A Series Explosion Proof Pressure Switches, 316SS Body
- DAYTON DC Permanent Magnet Motors
- PASS AND SEYMOUR Stainless Steel Safety Switches With Auxillary Contact
- BALDOR / DODGE SXVU, Two-Bolt Pillow Block, Ball Bearings
- GRAINGER UHMW Polyethylene, Slippery Impact Resistant Sheets
- KM SYSTEMS Indexable Boring Bars
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA30032 Air Filter, Element, Round Design, 11-7/8 InchH
€90.45 /unit
