FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Oval |
| Element Only | No |
| Height | 3 1/8" |
| Length | 3 1/8" |
| Outside Dia. | 2 5/32" |
| Width | 4 9/32" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 7.94 |
| Ship length (cm) | 7.94 |
| Ship width (cm) | 10.87 |
Explore More
- KEYSHAFT
- Electromagnetic Lock Activation Devices
- Heating Cables
- Three Phase Transformers
- Aluminum Expanded Sheets
- Grid Coupling
- STARRETT Steel Straight Edge
- PLAST-O-MATIC TEBVB Series Electrical Actuated Ball Valves
- CONDOR Safety Glasses
- VIEGA PROPRESS Adapter Flange, Bronze, Press x Flange
- MOON AMERICAN Spanner Wrench
- COOPER B-LINE Runway To Ceiling Kits
- MARTIN SPROCKET Duplex Taper Bushed Type Metric Roller Chain Sprockets, 06B-2 Chain Number
- LINN GEAR Type B Sprockets, 200 Chain
- BALDOR / DODGE Elastomeric Sleeve Couplings
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA30018 Air Filter, 3-1/8 Inch Lx2-5/32 Inch dia
€49.01 /unit
