BALDWIN FILTERS PA30010 Air Filter Element, 17-7/16 Inch L
Get it by Monday, Jun 1
€206.65 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Air Filter Design | Round |
| Element Only | No |
| Length | 17 7/16" |
| Outside Dia. | 12 19/32" |
| Width | 12 19/32" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 44.29 |
| Ship length (cm) | 44.29 |
| Ship width (cm) | 31.99 |
| Country of Origin | US |
Explore More
- KEYSHAFT
- Convertible Hand Trucks
- Electric Floor Heating Kit Accessories
- Nylon Tubing
- Emergency Lighting Batteries
- Brazing Alloys
- YOUNGSTOWN GLOVE CO. Leather Utility Plus Climbing Gloves
- CONDOR Polyester/Cotton Knit Gloves
- LOC-LINE Acid Resistant NPT Connectors
- KEO Center Reamers, 3-Flute
- DWYER INSTRUMENTS DM-1100 Series DigiMag Digital Differential Pressure Gages
- VIKAN Tube and Valve Brush
- ANVIL Nps Strut Insulated Couplings, 1 Wall
- LINN GEAR AR Ready Sprockets, 60 Chain
- STEARNS BRAKES 56600 Series Brake Assemblies, NEMA 4 Rated
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA30010 Air Filter Element, 17-7/16 Inch L
€206.65 /unit
