FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Panel |
| Description/special Features | Panel Air Element |
| Element Only | No |
| Height | 2 1/16" |
| Includes | Foam Pad |
| Length | 13 25/32" |
| Width | 9 1/8" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 5.24 |
| Ship length (cm) | 35 |
| Ship width (cm) | 23.18 |
| Country of Origin | CN |
Explore More
- KEYSHAFT
- Process Calibrator Accessories
- Grease Fitting Kits
- Key Duplicators
- Non-Illuminated Selector Switch Operators
- Gasket Cutter Accessories
- HELICOIL Straight Flute Plug Taps, 5H, Metric Coarse
- MEMPHIS GLOVE Leather Driver Work Gloves, Orange Fingertips
- ANSELL 27-600 Activarmr Robust Industrial Gloves
- NORTH BY HONEYWELL RU6500 Series Silicone Full Facepiece Respirators with 5 Point Harnesses
- VIEGA PROPRESS XL-C Adapter Flange, Copper, Press x Flange
- MAGLINER Axles
- SMC VALVES Vacuum Gauge
- VESTIL DH Series Ergo-Handle Carts With Drain
- MOBIL Air Compressor Oils
- KERN AND SOHN FES Series Precision Balances
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA10430 Filter, Panel, 13-25/32 Inch L, 9-1/8 Inch W
€41.85 /unit
