FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Panel |
| Description/special Features | Panel Air Element |
| Element Only | Yes |
| Height | 1 15/32" |
| Length | 10 19/32" |
| Width | 8 5/8" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 3.73 |
| Ship length (cm) | 26.91 |
| Ship width (cm) | 21.91 |
| Country of Origin | TW |
Explore More
- KEYSHAFT
- Air Grinders
- Sensor Cordsets
- Test Lead Kits
- Worm Gear Clamps
- Hydraulic Pipe Cutters
- CONDOR Polyester/Cotton Knit Gloves
- FIRE-DEX Bibbed Fire Hoods
- BAYCO PRODUCTS Self Retracting Cord Reels
- ANDERSON METALS CORP. PRODUCTS Swivel Connectors
- VERMONT GAGE Go Standard Thread Plug Gages, 7/16-14 Unc
- EATON Audible Alarms
- EBAC INDUSTRIAL PRODUCTS Portable Dehumidifiers
- WALTER TOOLS Indexable Slitting Cutters
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA10394 Air Filter, Panel, 10 19/32 Inch L, 8-5/8 Inch W
€31.52 /unit
