FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Panel |
| Description/special Features | Panel Air Element |
| Element Only | Yes |
| Height | 1 1/8" |
| Length | 12 1/4" |
| Width | 2 3/4" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 2.86 |
| Ship length (cm) | 31.12 |
| Ship width (cm) | 6.99 |
| Country of Origin | TW |
Explore More
- KEYSHAFT
- Conduit and Outlet Bodies
- Trash Bags
- Force Gauges
- Static Shielding Bags
- Free Running Helical Inserts
- SHARPE VALVES Ductile Iron Inline Oil Patch Ball Valve, FNPT x FNPT
- DESTACO 630 Series Straight Line Action Clamps
- KAREWEAR Finger Guard, Split Leather
- CONDOR Coated Gloves, ANSI Cut Level A2, Palm Dipped, Polyurethane, White
- TEMPCO Screw Plug Immersion Heaters, 316 Stainless Steel Element
- BLACK DIAMOND Spill Containment Pallets
- VULCAN HART Gas Control Valve
- VIKAN 11 Inch Extra-Stiff Deck Scrubs
- ZURN Z6953-XL-CV Camaya Series Deck-Mounted Motor Gear-Driven Faucets
- NIBCO 504 Series Flared Male Adapters, FL x M, Cast
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA10390 Air Filter, Panel, Element Only, 1-1/8 Inch H
€32.51 /unit
