FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Panel |
| Description/special Features | Panel Air Element |
| Element Only | Yes |
| Height | 1 7/8" |
| Length | 12 7/8" |
| Width | 7 21/32" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 4.76 |
| Ship length (cm) | 32.7 |
| Ship width (cm) | 19.45 |
| Country of Origin | MX |
Explore More
- KEYSHAFT
- Unit Bearing Motors
- Chemical Transfer Magnetic Drive Pumps
- Collets
- Torque Multipliers
- Booster Pumps and Systems
- LOC-LINE Extended Element
- CONDOR Cowhide Leather Gray Driver Gloves
- LOUISVILLE AE3200 Series Aluminum Extension Ladders
- ACME ELECTRIC WI002 Series Medium Voltage Transformers, 3 Phase, 60Hz, 2.5kV & 5kV Class
- AIRSPADE Air Supply Hoses
- LUMINATION Recessed Can LED Retrofit Trim Modules
- KLEIN TOOLS Socket Wrench Sets
- PLAST-O-MATIC GGMU Series Gauge Guards, Polypro, FKM Seal, 0-160 PSI Gauge Size
- LEGRIS 3133 Series 45 Degree Male Elbows
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA10384 Air Filter, Panel, 12-7/8 Inch L, 7-21/32 Inch W
€15.83 /unit
