FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Panel |
| Description/special Features | Panel Air Element |
| Element Only | Yes |
| Height | 2 7/32" |
| Length | 11 5/16" |
| Width | 5 29/32" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 5.64 |
| Ship length (cm) | 28.73 |
| Ship width (cm) | 15 |
| Country of Origin | MX |
Explore More
- KEYSHAFT
- Ball Valves
- Ductless Split Systems A/C and Heat Pumps
- Milling Inserts
- Gas Detector Battery Chargers
- Sample Draw Pumps
- DESTACO 817 Series Pneumatic Toggle Clamps
- TEMPCO CRT Series E-Mitters
- KEO Combined Drills And Countersinks, Plain Type, 60 Degrees Countersink Angle
- GLOBE SCIENTIFIC Label Sheets, Cryo, 33 x 13 mm Size
- HANDLE-IT Add on Double High Guard Rail
- EATON Operating Mechanism
- BILLY GOAT Pulleys
- CASH VALVE B Series, BBC Type Pressure Regulators
- NIBCO 4717 Series Caps, Slip, CPVC-CTS
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA10383 Air Filter, Panel, 11-5/16 Inch L, 5-29/32 Inch W
€34.21 /unit
