FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Rectangular |
| Description/special Features | Cabin Air Filter Element |
| Element Only | Yes |
| Height | 1 7/8" |
| Includes | Attached Gasket |
| Length | 8 1/32" |
| Width | 7 19/32" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 4.76 |
| Ship length (cm) | 20.4 |
| Ship width (cm) | 19.29 |
| Country of Origin | KR |
Explore More
- KEYSHAFT
- Warning Whips
- Cooling Filter Dryers
- Pocket Air Filters
- Power Systems and Components
- Type I & II Safety Cans
- OIL SAFE Color-Coded Steel Tube Grease Guns, Pistol Grip
- ANSELL Coated Nitrile Gloves, Gray White
- CONDOR High-Visibility Vest, Mesh Polyester, U Stripe Pattern, Single, Orange
- RUD CHAIN PP-VIP PowerPoint Direct Chain Connections, Metric Fine Thread
- ALLEGRO SAFETY Axial Blowers
- SPEARS VALVES PVC Schedule 80 Fitting 90 Degree Sweep Elbows, Socket x Socket
- HEXARMOR Leather Cut Resistant Gloves
- TSI ALNOR Frame Kits
- BURNDY UGS Type Underground Splice Kits, Watertight
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA10202 Air Filter, Rectangular, 1-7/8 InchH, 7-19/32 InchW
€32.51 /unit
