FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Rectangular |
| Description/special Features | Cabin Air Filter Element |
| Element Only | Yes |
| Height | 1 1/4" |
| Length | 10 7/8" |
| Width | 7 9/16" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 3.18 |
| Ship length (cm) | 27.62 |
| Ship width (cm) | 19.21 |
| Country of Origin | KR |
Explore More
- KEYSHAFT
- Hose Crimpers
- Rubber Sheets and Strips
- Gas Detector Interface Hardware
- Moisture Testers
- Compaction and Density Gauges
- VIEGA PROPRESS 316 Stainless Steel Inline Ball Valve, Press x Press
- BINKS Conventional Spray Guns
- LOUISVILLE FE4200HD Series Fiberglass Extension Ladders
- ANVIL AS712 Series Cross Plates
- ZURN Gooseneck Bathroom Faucet, Brass
- ACROVYN Crash Rail, Pearl, Acrovyn, 240 Inch Length
- SPEARS VALVES PVC True Union Ball Valves Regular Style, Socket Ends, EPDM
- SPEARS VALVES CPVC True Union Ball Check Valves, BSP Threaded, EPDM
- BALDOR / DODGE Roller Hanger Bearings
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA10172 Air Filter, 1-1/4 Inch H, 7-9/16 Inch W, 10-7/8 Inch L
€36.42 /unit
