FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Rectangular |
| Description/special Features | Cabin Air Filter Element |
| Element Only | Yes |
| Height | 1" |
| Length | 7 3/32" |
| Width | 6 5/16" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 18.02 |
| Ship width (cm) | 16.03 |
| Country of Origin | BG |
Explore More
- KEYSHAFT
- Giant Hopper Bins
- Sanding Belts
- Depth Micrometers
- Combination Square Sets and Components
- Air Brakes
- DESTACO 227 Series Horizontal Hold Down Clamps
- BURNDY Copper Compression Lugs
- OIL SAFE Storage Lids
- DWYER INSTRUMENTS SFI-100 Series Midwest Sight Flow Indicators
- SIEMENS SHMD Series Bolt-On Molded Case Circuit Breakers
- ASHLAND CONVEYOR Sprocketed Roller
- VERMONT GAGE NoGo Standard Thread Plug Gages, 1-8 Unc
- CH HANSON Interlocking Brass Stencils, Single Letter/Number Sets, 45 pieces
- WATTS 3000B Series Double Check Detector Assemblies
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA10159 Air Filter, 1 Inch H, 6-5/16 Inch W, 7-3/32 Inch L
€24.88 /unit
