FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Oval |
| Description/special Features | Air Element |
| Element Only | Yes |
| Height | 6 3/8" |
| Length | 6 21/32" |
| Width | 4 5/8" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 16.19 |
| Ship length (cm) | 16.91 |
| Ship width (cm) | 11.75 |
| Country of Origin | CZ |
Explore More
- KEYSHAFT
- Rubber Sheets and Strips
- Rotary Broach Holder Accessories
- Pneumatic Zero Loss Condensate Drains
- Duct Pressure Switches
- Fume Hood Filters
- CONDOR Full Finger General Purpose Gloves
- MILLER ELECTRIC Metalworker Welding Gloves
- ANSELL 11-618 Hyflex Ultra Thin Polyurethane Gloves
- FACOM 76 Angled Open Socket Wrenches
- VIBCO PX Explosion Proof Vibrators
- HALLOWELL Riser
- SOUTHWIRE COMPANY Galflex Series Flexible Steel Conduit
- WOODHEAD 130209 Series Cordset
- CAMPBELL CHAIN AND FITTINGS Cam Alloy Series Oblong Wide Master Links
- HUB CITY GW10000 Series, Worm Gear Reducers
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA10122 Air Filter, Oval, 6-3/8 Inch H, 4-5/8 Inch W
€72.11 /unit
