FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Panel |
| Description/special Features | Charcoal Impregnated Media |
| Element Only | Yes |
| Height | 1 5/32" |
| Length | 8 15/32" |
| Width | 7 9/32" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 2.94 |
| Ship length (cm) | 21.51 |
| Ship width (cm) | 18.49 |
| Country of Origin | TW |
Explore More
- KEYSHAFT
- Vehicle Placards and Placard Holders
- Drum Pump Motors
- Test Equipment
- Drawstring Trash Bags
- Linear Guide Rail and Slide Assemblies
- DESTACO 381-M Series Pull Action Latch Clamps
- CONDOR Smooth Nitrile Coated Gloves
- ANVIL AS200 Series Welded Channels
- PEMKO Half Surface Heavy-Duty Continuous Geared Hinge
- EATON Safety Switch Interior Assemblies
- MARTIN SPROCKET Simplex Taper Bushed Metric Roller Chain Sprockets, 20B-1 Chain Number
- LINN GEAR Idler Sprockets, 50 Chain
- CARRIER Thermostats
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA10097 Air Filter, 1-5/32 H, 7-9/32 Inch W
€36.33 /unit
