FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Element Only, Panel |
| Element Only | Yes |
| Height | 1 25/32" |
| Length | 7 27/32" |
| Width | 7" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 4.52 |
| Ship length (cm) | 19.92 |
| Ship width (cm) | 17.78 |
| Country of Origin | US |
Explore More
- KEYSHAFT
- Knit Gloves
- Spring Wound Timers
- Pneumatic Actuators
- Lightsticks
- Drill Bit Inserts
- HELICOIL Complete Reference Gages, UNF, 2B
- FABENCO XL Series Extended Coverage Self-Closing Safety Gates
- MEMPHIS GLOVE Ninja BNF Work Gloves, 15 Gauge, Coated Palm and Fingertips
- PROTO Impact Socket, 1 Inch, Imperial, Hardened Steel
- MUELLER INDUSTRIES 782CS Y Strainers
- KOHLER Chrome, Straight, Kitchen Sink Faucet
- DURHAM MANUFACTURING Swivel Casters
- HOFFMAN Type 12 Hinge Window Kits
- 80/20 10 Series 1001 Single Open T-Slotted Profile Extrusions
- SIEMENS Elect Zone Valve Actuators
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA10085 Air Filter Element, 1-25/32 Inch H, 7 Inch W
€16.94 /unit
