FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Panel |
| Element Only | Yes |
| Height | 1 3/16" |
| Length | 8 17/32" |
| Width | 6 3/16" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 3.02 |
| Ship length (cm) | 21.67 |
| Ship width (cm) | 15.72 |
| Country of Origin | US |
Explore More
- KEYSHAFT
- Buffing Wheels
- Desk Mover and Dolly Accessories
- Stretch Wrap Machines
- Parts Washer Accessories
- Arbor Shims
- ANSELL 47-400 Activarmr Light Leather And Pvc Gloves
- CONDOR Welding Gloves, Wing Thumb, Standard, Cowhide, Blue
- JOHN GUEST Fixed Elbows, NPTF Thread, Acetal Gray
- MERIT Coarse Grade Arbor Mount Sanding Disc
- ADVANCE TABCO Fabricated Sink
- SIEMENS Molded Case Circuit Breakers, NEB Series
- SPEARS VALVES PVC Globe Valves, Flanged End, Buna
- SPEEDAIRE Pneumatic Equipment Parts
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA10083 Air Filter, 8-17/32 Inch L, 6-3/16 Inch W
€28.13 /unit
