FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Element Only, Panel |
| Element Only | Yes |
| Height | 2 9/32" |
| Length | 11 3/8" |
| Width | 10 27/32" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 5.79 |
| Ship length (cm) | 28.89 |
| Ship width (cm) | 27.54 |
| Country of Origin | BG |
Explore More
- KEYSHAFT
- Hydraulic Crimping Tool System
- Trash Compactors
- Countersunk Washers
- Inline Strainers
- Tap Holders
- REVCOR Propeller, 22 inch
- DWYER INSTRUMENTS BTL Series Side Reading Bimetal Thermometers
- MEMPHIS GLOVE Select Grain Unlined Cow Leather Driver Work Gloves
- ACME ELECTRIC WI750 Series Medium Voltage Transformers, 3 Phase, 60Hz, 2.5kV & 5kV Class
- MILLER BY HONEYWELL Adjustable Upper Mast
- MILLER-SMITH EQUIPMENT Medium Duty Regulator
- HECK INDUSTRIES Square Tube Die
- ANVIL 90 Deg. Elbows, Ductile Iron
- ALL GEAR Round Slings
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA10075 Air Filter Element, 2-9/32 Inch H, 10-27/32 Inch W
€36.76 /unit
