FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Panel |
| Description/special Features | Panel Air Element With Foam Pad |
| Element Only | No |
| Height | 2 9/16" |
| Length | 11 25/32" |
| Width | 10 7/32" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.65 |
| Ship height (cm) | 6.6 |
| Ship length (cm) | 36.83 |
| Ship width (cm) | 26.92 |
| Country of Origin | KR |
Explore More
- KEYSHAFT
- Socket Bit Sets
- Flap Discs
- Electric Shears
- Recorder Datalogger Accessories
- Door Knockers
- CONDOR Electrical Gloves Protector, White/Orange/Green, 15 Inch Length
- DESTACO 371-M Series Pull Action Latch Clamps
- LUMAPRO LED Tape Lights
- TYGON 2001 Chemical Resistant Pump Tubings
- ANVIL AS3138 Series Parallel Pipe Clamps
- WESTWARD Hydraulic Punch Driver Set
- LAVI Safety Handrail Posts
- INSIZE Electronic Torque Wrenches
- OETIKER 101 Series 2 Ear Clamps, Zinc Plated Steel
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA10045 Air Filter, Panel Air Element, 2-9/16 Inch H
€49.87 /unit
