AUTOQUIP XLR-048-0040 Scissor Lift, 52 Inch Platform Width, 48.5 Inch Height, 4000 lbs Capacity
Item: CG6CPBModel: XLR-048-0040
In Stock
Get it by Tuesday, May 26
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Scissor Lift Table
Base Length 76"
Base Width 60"
Bridge Length 64"
Bridge Width 6"
Load Capacity 4000 lbs.
Lowered Height 0.5"
Max. Platform Length 64"
Max. Platform Width 52"
Min. Platform Length 64"
Motor Hp 1 1/2 hp
Number Of Cylinders 2
Raised Height 48 1/2"
Raised Height 48.5"
Time 24 sec.
Travel Length 48"