AUTOQUIP XLR-048-0020 Scissor Lift, 52 Inch Platform Width, 48.5 Inch Height, 2000 lbs Capacity
Item: CG6CPAModel: XLR-048-0020
In Stock
Get it by Monday, May 25
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Scissor Lift Table
Base Length 76"
Base Width 60"
Bridge Length 64"
Bridge Width 6"
Load Capacity 2000 lbs.
Lowered Height 1/2"
Lowered Height 0.5"
Max. Platform Length 64"
Max. Platform Width 52"
Min. Platform Length 64"
Motor Hp 1 1/2 hp
Number Of Cylinders 2
Raised Height 48.5"
Raised Height 48 1/2"
Time 24 sec.
Travel Length 48"