AUTOQUIP SRM-060-0030 Scissor Lift Table, 50 Inch Platform Width, 69 Inch Height, 3000 lbs Capacity
Item: CG6BRTModel: SRM-060-0030
In Stock
Get it by Friday, May 22
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Scissor Lift Table
Base Length 94"
Load Capacity 3000 lbs.
Lowered Height 9"
Max. Platform Length 114"
Max. Platform Width 50"
Min. Platform Length 96"
Min. Platform Width 48"
Number Of Cylinders 1
Raised Height 69"
Time 40 sec.
Travel Length 60"