AUTOQUIP SBB-96216-150 Bascule Bridge, 120 Inch Platform Width, 8.25 Inch Height, 15000 lbs Capacity
Item: CG6DCXModel: SBB-96216-150
Angle 90°
Axle Load 12000 lbs.
Curb Height 6"
Curb Height (in.) 6"
Load Capacity 15000 lbs.
Lowered Height 8 1/4"
Lowered Height 8.25"
Max. Platform Length 240"
Max. Platform Width 120"
Min. Platform Length 216"
Min. Platform Width 96"