Item: CG6AYBModel: S35-048-0060
In Stock
Get it by Monday, May 25
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Scissor Lift Table
Base Length 64"
Base Width 24"
Load Capacity 6000 lbs.
Lowered Height 7"
Max. Platform Length 96"
Max. Platform Width 48"
Min. Platform Length 64"
Min. Platform Width 24"
Motor Hp 1 1/2 hp
Number Of Cylinders 2
Raised Height 55"
Time 33 sec.
Travel Length 48"