Item: CG6AXUModel: S35-024-0080
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Scissor Lift Table
Base Length 36"
Load Capacity 8000 lbs.
Lowered Height 7"
Max. Platform Length 60"
Max. Platform Width 48"
Min. Platform Length 36"
Min. Platform Width 24"
Motor Hp 1 1/2 hp
Number Of Cylinders 2
Raised Height 31"
Time 22 sec.
Travel Length 24"