AUTOQUIP PLT-060-0100 Dock Lift, 96 Inch Platform Width, 72 Inch Height, 10000 lbs Capacity | CG6CZD
AUTOQUIP PLT-060-0100 Dock Lift, 96 Inch Platform Width, 72 Inch Height, 10000 lbs Capacity
Item: CG6CZDModel: PLT-060-0100
In Stock
Get it by Tuesday, May 26
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Dock Lift
Axle Load 8000 lbs.
Base Width 60 3/4"
Bridge Length 72"
Lowered Height 12"
Max. Platform Length 120"
Max. Platform Width 96"
Min. Platform Width 72"
Number Of Cylinders 2
Raised Height 72"
Time 50 sec.
Travel Length 60"