AUTOQUIP PLT-058-0150 Dock Lift, 96 Inch Platform Width, 70.5 Inch Height, 15000 lbs Capacity
Item: CG6CYYModel: PLT-058-0150
In Stock
Get it by Tuesday, May 26
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Dock Lift
Axle Load 10000 lbs.
Bridge Length 72"
Load Capacity 15000 lbs.
Lowered Height 12 1/2"
Lowered Height 12.5"
Max. Platform Length 120"
Max. Platform Width 96"
Min. Platform Length 100"
Number Of Cylinders 2
Raised Height 70.5"
Travel Length 58"