AUTOQUIP CAR-072-0020 Lift Table, Work Platform, 72 Inch Platform Width, 8 - 80 Inch Height | CG6CMX
AUTOQUIP CAR-072-0020 Lift Table, Work Platform, 72 Inch Platform Width, 8 - 80 Inch Height
Item: CG6CMXModel: CAR-072-0020
In Stock
Get it by Monday, May 25
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Lift Table
Base Length 96"
Base Width 58"
Load Capacity 2000 lbs.
Lowered Height 8"
Max. Platform Length 168"
Max. Platform Width 72"
Min. Platform Length 102"
Min. Platform Width 72"
Number Of Cylinders 2
Raised Height 80"
Time 18 sec.
Travel Length 72"