AUTOQUIP AFT-024-0030 Air Force Lift, 48 - 39.75 Inch Size, 3000 lbs Capacity | CG6CNA
AUTOQUIP AFT-024-0030 Air Force Lift, 48 - 39.75 Inch Size, 3000 lbs Capacity
Item: CG6CNAModel: AFT-024-0030
In Stock
Get it by Monday, May 25
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Dock Lift
Angle 30°
Base Length 48"
Base Width 36"
Load Capacity 3000 lbs.
Lowered Height 15 3/4"
Lowered Height 15.75"
Max. Platform Length 48"
Max. Platform Width 48"
Min. Platform Length 48"
Min. Platform Width 36"
Number Of Cylinders 2
Operating Pressure 80 psi
Raised Height 39.75"
Travel Length 24"