ULTRA-DEX USA SCFT B50MM-650 Boring Bar | AH3WMX 33NL12
ARCH CUTTING TOOLS SCFT B50MM-650 Boring Bar
Item: AH3WMXModel: SCFT B50MM-650
In Stock
Get it by Friday, May 22
5.00% off
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Boring Bar
Ansi Code SCFT B50MM-650
Ansi Number SCFT B50MM-650
Bar Dia. 1.968"
Compatible Hardware 1/4"-20 Head Bolt
Coolant Fed Coolant Through
Cutting Application Boring
Min. Bore Dia. 2 2/5"
Overall Length 650 mm
Shank Dia. 50 mm