ULTRA-DEX USA SCFT B25MM-325 Boring Bar | AH3WML 33NL02
ARCH CUTTING TOOLS SCFT B25MM-325 Boring Bar
Item: AH3WMLModel: SCFT B25MM-325
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Boring Bar
Ansi Code SCFT B25MM-325
Ansi Number SCFT B25MM-325
Bar Dia. 0.984"
Compatible Hardware #8-32 Head Bolt
Coolant Fed Coolant Through
Cutting Application Boring
Min. Bore Dia. 1.26"
Shank Dia. 25 mm