FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Item | Machine Screw |
| Length | 22.8 mm |
| Max. Head Dia./width | 19.2 mm |
| Max. Head Height | 2.8 mm |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.01 |
| Ship height (cm) | 2.22 |
| Ship length (cm) | 10.16 |
| Ship width (cm) | 2.22 |
| Country of Origin | US |
Popular Search Queries
- Approved-vendor Ms15795-803
- Approved-vendor Ms16555-617
- Approved-vendor Ms16555-629
- Approved-vendor Ms16555-622
- Approved-vendor Ms16555-641
- Approved-vendor Ms16555-640
- Approved-vendor Ms15795-806
- Approved-vendor Ms15795-805
- Approved-vendor Ms16555-625
- Approved-vendor Ms16555-602
- Approved-vendor Nas1352n08-10
Explore More
- KEYSHAFT
- PEX Fittings
- Magnetic Welding Squares
- Hydrostatic Test Pumps
- Oil Removal Filters
- Conveyor Assembly And Dryer Trays
- FACOM 116 Sliding Jaw Hook And Pin Wrenches
- MUELLER INDUSTRIES 125FCI-N Iron Body Simplex Basket Strainers
- ANVIL AF730 Series Longitudinal And Lateral Seismic Clamps, Black
- GREENLEE Fish Tapes
- HONEYWELL Fast Acting Actuators
- SPEARS VALVES PVC-00 Clear Regular Body PVC Low VOC Cements
- EATON Hex Nipple Hydraulic Hose Adapters
- BERKSHIRE CORPORATION Cleanroom Products
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
APPROVED VENDOR ZWM6X20 Machine Screw, 20 x 19.2 x 2.8 mm, M6 x 1 Thread Size, Stainless Steel
€24.51 /unit







