FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Item | Machine Screw |
| Length | 18.8 mm |
| Max. Head Dia./width | 19.2 mm |
| Max. Head Height | 2.8 mm |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.01 |
| Ship height (cm) | 2.22 |
| Ship length (cm) | 10.16 |
| Ship width (cm) | 2.22 |
| Country of Origin | US |
Popular Search Queries
- Approved-vendor Ms16555-617
- Approved-vendor Ms16555-602
- Approved-vendor Ms16555-640
- Approved-vendor Ms15795-805
- Approved-vendor Ms16555-641
- Approved-vendor Nas1352n08-10
- Approved-vendor Ms15795-803
- Approved-vendor Ms15795-806
- Approved-vendor Ms16555-622
- Approved-vendor Ms16555-629
- Approved-vendor Ms16555-625
Explore More
- KEYSHAFT
- Handheld and Canister Vacuum Cleaners
- Carpet Installation Tools
- Enclosure Coolers
- Extrication and Rescue Gloves
- Earth Ground Resistance Testers
- PLAST-O-MATIC PRA Series Air Loaded Pressure Regulators
- CONDOR Cold Condition Insulated Gloves, Hi Visibility Orange
- IRONCAT Welding Gloves, Premium Goatskin Cowhide Leather
- MEMPHIS GLOVE Cow Grain Palm Split Leather Driver Work Gloves
- HARVEL CLEAR PVC Tee Fittings
- APPROVED VENDOR Sheet, Acrylic, Gray
- DIXON Pressure Spray Guns
- HUBBELL WIRING DEVICE-KELLEMS Circuit Testers
- NEPHROS Filter Housings
- QUANTUM STORAGE SYSTEMS Partition Wall System Hang Bars
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
APPROVED VENDOR ZWM6X16 Machine Screw, 16 x 19.2 x 2.8 mm, M6 x 1 Thread Size, Stainless Steel
€21.06 /unit







