FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Item | Machine Screw |
| Length | 13.98 mm |
| Max. Head Dia./width | 12.8 mm |
| Max. Head Height | 1.98 mm |
Shipping Info:
| Ship height (cm) | 1.59 |
| Ship length (cm) | 10.16 |
| Ship width (cm) | 1.59 |
| Country of Origin | US |
Popular Search Queries
- Approved-vendor Ms16555-641
- Approved-vendor Ms16555-602
- Approved-vendor Ms15795-805
- Approved-vendor Ms16555-629
- Approved-vendor Ms16555-640
- Approved-vendor Ms15795-806
- Approved-vendor Ms16555-622
- Approved-vendor Nas1352n08-10
- Approved-vendor Ms16555-625
- Approved-vendor Ms16555-617
- Approved-vendor Ms15795-803
Explore More
- KEYSHAFT
- Sound Level Meters
- Multimeter Accessories
- Antistatic Wrist Straps
- Micrometer Heads
- Belt Drive Centrifugal In-Line Blowers
- PLAST-O-MATIC TEBVB Series Electrical Actuated Ball Valves
- ANSELL 04-644 Alphatec Comfortable Pvc Coated Gloves
- ANVIL AS1450 Series One Hole Clamps, Electro Galvanized
- ANVIL AS6024 Series Hex Head Cap Screws, Electro-Galvanized
- DIXON 1502 Series Hammer Unions
- ZURN Solenoid Assembly, Fits Brand Zurn
- WINTERS INSTRUMENTS Gauges
- NIBCO PCH600-DS Series Couplings, P x P
- WATTS Ames Deringer 20/20G Double Check Valve Assemblies
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
APPROVED VENDOR ZWM3X12 Machine Screw, 12 x 12.8 x 1.98 mm, M3 x 0.5 Thread Size, Stainless Steel
€21.35 /unit







