FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Item | Split Taper Bushing |
| Barrel Dia. | 1.57" |
| Bushing Dia. | 1 5/8" |
| Overall Dia. | 2 1/2" |
| Small Barrel Dia. | 1.57" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.25 |
| Ship height (cm) | 8.89 |
| Ship length (cm) | 4.45 |
| Ship width (cm) | 8.57 |
| Country of Origin | CN |
Popular Search Queries
- Approved-vendor Ms16555-641
- Approved-vendor Ms16555-625
- Approved-vendor Ms16555-622
- Approved-vendor Nas1352n08-10
- Approved-vendor Ms15795-803
- Approved-vendor Ms15795-805
- Approved-vendor Ms16555-602
- Approved-vendor Ms16555-640
- Approved-vendor Ms16555-617
- Approved-vendor Ms16555-629
- Approved-vendor Ms15795-806
Explore More
- KEYSHAFT
- Marking and Warning Tapes
- Vehicle Stands
- Communication Cables
- Electronic and Laser Leveling Kits
- Nipple Caddies
- CONDOR Cowhide Leather Tan Driver Gloves
- DEWALT Router Slim, Lightweight Protective Eyewears
- VIBCO VMW Series Electric Vibrators
- LAMP ESR6 Series Full Extension Drawer Slides
- GLOBE SCIENTIFIC Label Rolls, Cryo, Direct Thermal, 13 mm Dots
- BROWNING 2VP Series Cast Iron Sheaves, 2 Grooves
- HUMBOLDT Ohaus Scout Pro Portable Balances
- IDEAL Wires
- STARRETT 99902 Series Intenss PRO Bi-Metal Band Saw Blades
- SPEAKMAN Lura SA-2506 Series Robe Hooks
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
APPROVED VENDOR HX32MM Split Taper Bushing, H, 32 mm Bore Dia, 2 Inch Bolt Dia, Cast Iron
€31.10 /unit

