FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Item | Split Taper Bushing |
| Barrel Dia. | 1.57" |
| Bushing Dia. | 1 5/8" |
| Overall Dia. | 2 1/2" |
| Small Barrel Dia. | 1.57" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.32 |
| Ship height (cm) | 4.06 |
| Ship length (cm) | 7.11 |
| Ship width (cm) | 7.37 |
| Country of Origin | CN |
Popular Search Queries
- Approved-vendor Ms15795-806
- Approved-vendor Ms15795-803
- Approved-vendor Ms16555-602
- Approved-vendor Nas1352n08-10
- Approved-vendor Ms16555-617
- Approved-vendor Ms16555-625
- Approved-vendor Ms16555-641
- Approved-vendor Ms16555-640
- Approved-vendor Ms15795-805
- Approved-vendor Ms16555-629
- Approved-vendor Ms16555-622
Explore More
- KEYSHAFT
- Motor Starter Enclosures
- Rod Hanger Accessories
- Ultrasonic Flow Meter Detector Accessories
- Portable Air Tank Conversion Kits
- Air Tapping Arms
- DWYER INSTRUMENTS BTM3 Series Maximum/Minimum Bimetal Thermometers
- ADB HOIST RINGS MFG. Hoist Eye 360 Hoist Rings
- MECHANIX TAA M-Pact Covert Tactical Impact Resistant Gloves
- RUD CHAIN PP-B PowerPoint Ring Connections, Inch
- H.K. PORTER Center Cut Cutters, General Purpose
- TOUGH GUY Duster
- CHAPIN Nozzles
- HUBBELL WIRING DEVICE-KELLEMS Floor Box Covers, W/ Carpet / Tile Flange, Cast Aluminium
- ELOBAU Miniature Float Switches
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
APPROVED VENDOR HX25MM Split Taper Bushing, H, 25 mm Bore Dia, 2 Inch Bolt Dia, Cast Iron
€31.10 /unit

