FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Item | Split Taper Bushing |
| Barrel Dia. | 1.57" |
| Bushing Dia. | 1 5/8" |
| Overall Dia. | 2 1/2" |
| Small Barrel Dia. | 1.57" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 1.26 |
| Ship height (cm) | 7.37 |
| Ship length (cm) | 7.37 |
| Ship width (cm) | 4.06 |
| Country of Origin | CN |
Popular Search Queries
- Approved-vendor Ms16555-622
- Approved-vendor Ms16555-625
- Approved-vendor Ms16555-602
- Approved-vendor Ms16555-640
- Approved-vendor Ms15795-806
- Approved-vendor Ms15795-805
- Approved-vendor Ms16555-629
- Approved-vendor Nas1352n08-10
- Approved-vendor Ms15795-803
- Approved-vendor Ms16555-641
- Approved-vendor Ms16555-617
Explore More
- KEYSHAFT
- Pool and Spa Pump Motors
- Truck Boxes
- Depth Micrometers
- Mobile Storage Cabinets
- Air Chain Hoists
- DESTACO 344 Series Pull Action Latch Clamps
- VIEGA PROPRESS Female Adapter, Bronze, FTG x FNPT Connection
- CHICAGO PNEUMATIC CP3850 Series Angle Wheel Grinders
- JOHN GUEST Pipe Inserts
- ANVIL AS400EH Series Channel With Elongated Holes
- GENERAL ELECTRIC Illuminated Push Button 22mm
- WESCO Powered Stackers 1500 Lbs Capacity
- BUSSMANN CUBE Fuse Compact Circuit Fusible Disconnects, 60A Max.
- RUKO Jig Saw Blades
- NIBCO LD-1100 Large Diameter Series Butterfly Valves, Ductile Iron, 150 PSI, Buna-N Seat
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
APPROVED VENDOR HX20MM Split Taper Bushing, H, 20 mm Bore Dia, 2 Inch Bolt Dia, Cast Iron
€31.10 /unit

