FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Item | Split Taper Bushing |
| Barrel Dia. | 1.57" |
| Bushing Dia. | 1 5/8" |
| Overall Dia. | 2 1/2" |
| Small Barrel Dia. | 1.57" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.38 |
| Ship height (cm) | 4.06 |
| Ship length (cm) | 7.62 |
| Ship width (cm) | 7.37 |
| Country of Origin | CN |
Popular Search Queries
- Approved-vendor Nas1352n08-10
- Approved-vendor Ms16555-640
- Approved-vendor Ms15795-806
- Approved-vendor Ms16555-622
- Approved-vendor Ms15795-805
- Approved-vendor Ms15795-803
- Approved-vendor Ms16555-629
- Approved-vendor Ms16555-602
- Approved-vendor Ms16555-625
- Approved-vendor Ms16555-641
- Approved-vendor Ms16555-617
Explore More
- KEYSHAFT
- Absorbent Pads
- Rubber Hose Accessories
- Brass Rod Stock
- Fiber Optic Sensors
- Transmission Filters
- CONDOR Leather Gloves, Cowhide, Premium, Full Finger, Wing Thumb, Gray/Red
- CONDOR High-Visibility Vest, ANSI Class 2, Mesh Polyester, Zipper, Orange
- JACKSON SAFETY Due North Heavy Duty Industrial Ice Traction Aids-Integrated Spikes
- VIEGA PROPRESS Tee, 304 SS, Press x Press x Press, FKM Seal
- WOODHEAD 130099 Series Strain Relief Cord Grip
- MARTIN SPROCKET Simplex Stock Bore B Type Metric Roller Chain Sprockets, 06B-1 Chain Number
- SEALMASTER USTA5000 Series Unitized Spherical Top Angle Bearings
- HUB CITY Worm Gear Reducers
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
APPROVED VENDOR HX17MM Split Taper Bushing, H, 17 mm Bore Dia, 2 Inch Bolt Dia, Cast Iron
€31.10 /unit

