APPROVED VENDOR 55VK27 Literature Mailer, 7-3/8 x 7-3/8 x 1-3/8 Inch, White, 32 ECT, Corrugate, Single Wall
Get it by Tuesday, Jun 2
€ 24,99 Flat Shipping + VAT € 24,99 flat shipping is applicable on orders with an aggregate weight less than 10kg. Orders exceeding 10kg will be charged default shipping rates.
5.00% off
€0.79 /unit
This product can only be shipped in multiples of 50Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Mailer |
| Inside Length | 7 3/8" |
| Max. Load Capacity | 65 lbs. |
| Outside Height | 1 5/8" |
| Outside Length | 8 1/8" |
| Outside Width | 7 7/8" |
| Post-consumer Recyclability | 100% |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 3.69 |
| Ship height (cm) | 3.49 |
| Ship length (cm) | 50.17 |
| Ship width (cm) | 36.2 |
| Country of Origin | US |
Popular Search Queries
- Approved-vendor Ms16555-602
- Approved-vendor Ms15795-806
- Approved-vendor Ms15795-805
- Approved-vendor Ms16555-640
- Approved-vendor Ms16555-625
- Approved-vendor Ms16555-629
- Approved-vendor Ms16555-617
- Approved-vendor Nas1352n08-10
- Approved-vendor Ms15795-803
- Approved-vendor Ms16555-641
- Approved-vendor Ms16555-622
Explore More
- KEYSHAFT
- Oil Protection Controls
- Drawstring Trash Bags
- Hydraulic Hose Sleeves
- Door Closers
- Lighting Control System Components
- IRWIN INDUSTRIAL TOOLS Locking Pliers Sets
- RUD CHAIN IRS-LT Ice Eye Bolts, Metric Thread
- TEMPCO EHT Series Tubular Enclosure Heaters
- ANVIL 212 Series Medium Pipe Clamps, Stainless Steel
- ANVIL AS500S Series Channel With Long Slots
- DAYTON Wire Rope Stop Sleeve
- QMARK Disconnect Switches
- SANDVIK COROMANT Diamond Indexable Turning Inserts
- SPEC Metric Compression Springs, Music Wire, 3.6 mm Outside Dia.
- SEALMASTER BSF Series Two Bolt Rubber Mounted Flange Bearings, Bolt-On Caps
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
APPROVED VENDOR 55VK27 Literature Mailer, 7-3/8 x 7-3/8 x 1-3/8 Inch, White, 32 ECT, Corrugate, Single Wall
€0.83 /unit







