FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Item | Timing Pulley |
| Inside Dia. | 1 1/5" |
| Pitch | 2/25" |
| Stock Thickness | 1/25" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.01 |
| Ship height (cm) | 22.86 |
| Ship length (cm) | 2.54 |
| Ship width (cm) | 15.24 |
| Country of Origin | US |
Popular Search Queries
- Approved-vendor Nas1352n08-10
- Approved-vendor Ms15795-806
- Approved-vendor Ms16555-641
- Approved-vendor Ms16555-640
- Approved-vendor Ms16555-622
- Approved-vendor Ms16555-602
- Approved-vendor Ms15795-803
- Approved-vendor Ms16555-629
- Approved-vendor Ms16555-617
- Approved-vendor Ms15795-805
- Approved-vendor Ms16555-625
Explore More
- KEYSHAFT
- Masonry Saw Accessories
- Mortise Locksets
- Plastic U-Shaped Channel Stock
- Spot Welder Accessories
- Illuminated Push Buttons with Contact Blocks
- CONDOR Left Hand Only Welding Glove, Stick
- PLAST-O-MATIC ARV Series Thermoplastic Air Release Valves
- CAMLOCK FITTINGS Type B Female Cam And Groove Coupler, Male NPT Thread
- ASSOCIATED SPRING RAYMOND TU 750 Gas Springs
- ANVIL AS821 Series 8-Hole Double Angle Connectors
- BANJO FITTINGS Briggs And Stratton Engine
- FOL-DA-TANK Inner/Outer Flange Sets
- EDWARDS SIGNALING Cast Marine Air Horns
- COOPER B-LINE DB Series Support Bases
- DESTACO QC Series Automatic Tool Changers
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
APPROVED VENDOR 54MPFA Timing Pulley Bar Stock Flange, for MXL Tooth, 54 Teeth, Aluminium
€5.08 /unit

