APPROVED VENDOR 180MPPS8A Timing Pulley Bar Stock, MXL Tooth, 180 Teeth, Aluminium, 8 3/4 Inch Overall Length
Get it by Friday, May 22
€ 24,99 Flat Shipping + VAT € 24,99 flat shipping is applicable on orders with an aggregate weight less than 10kg. Orders exceeding 10kg will be charged default shipping rates.
5.00% off
€873.35 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Timing Pulley |
| Outside Dia. | 4.584" |
| Pitch Dia. | 4.654" |
| Thread Pitch | 2/25" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 6.4 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 2.54 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
| Country of Origin | US |
Popular Search Queries
- Approved-vendor Ms15795-805
- Approved-vendor Ms15795-806
- Approved-vendor Ms16555-625
- Approved-vendor Ms16555-622
- Approved-vendor Ms16555-640
- Approved-vendor Ms16555-629
- Approved-vendor Ms15795-803
- Approved-vendor Ms16555-617
- Approved-vendor Ms16555-641
- Approved-vendor Ms16555-602
- Approved-vendor Nas1352n08-10
Explore More
- KEYSHAFT
- Traffic Safety Vests
- Planers
- Coupling Inserts
- Blast Cabinet Accessories
- Box End Wrench Sets
- DESTACO 324-M Series Pull Action Latch Clamps
- VIEGA PROPRESS 90 Degree Elbow, Press X FNPT
- GLOBE SCIENTIFIC Vacuum Bottles, Polypropylene
- SQUARE D LHL Series Molded Case Circuit Breakers
- APPROVED VENDOR Hydraulic In-line Filter
- SPEARS VALVES CPVC Schedule 80 Fitting Reducer Couplings
- SIGNODE Assemblies
- TYGON B-44-4X Tubings
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
APPROVED VENDOR 180MPPS8A Timing Pulley Bar Stock, MXL Tooth, 180 Teeth, Aluminium, 8 3/4 Inch Overall Length
€919.31 /unit





