FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Item | Timing Pulley |
| Compatible No. Of Teeth | 13 |
| Compatible Pitch | 2 mm |
| Inside Dia. | 0.244" |
| Material Thickness | 0.025" |
| Overall Flange Width | 0.045" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.01 |
| Ship height (cm) | 22.86 |
| Ship length (cm) | 2.54 |
| Ship width (cm) | 15.24 |
| Country of Origin | US |
Popular Search Queries
- Approved-vendor Ms16555-629
- Approved-vendor Ms15795-805
- Approved-vendor Ms16555-617
- Approved-vendor Ms16555-622
- Approved-vendor Ms16555-602
- Approved-vendor Ms16555-640
- Approved-vendor Ms16555-641
- Approved-vendor Nas1352n08-10
- Approved-vendor Ms16555-625
- Approved-vendor Ms15795-806
- Approved-vendor Ms15795-803
Explore More
- KEYSHAFT
- Storage Cabinets
- Impact Socket Adapters
- Anti-Slip Tapes
- Regenerative Blower Inlet Filters
- Floor Sander Accessories
- MECHANIX TAA Fastfit Covert Tactical Gloves
- DESTACO 207 Series Vertical Hold Down Clamps, Flanged Base, U Bar
- DESTACO 341-M Series Pull Action Latch Clamps
- RUD CHAIN PP-VIP PowerPoint Direct Chain Connections, Metric Fine Thread
- 3M Flap Disc Type 27, Ceramic Grain
- TOUGH GUY Microfiber Towels
- HUBBELL WIRING DEVICE-KELLEMS SNAPConnect Extra Heavy Duty Duplex Receptacles
- ANVIL ASNS Series Clamping Nuts Without Spring
- ALEMITE Industrial Oil Pumps
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
APPROVED VENDOR 132PFA Timing Pulley Bar Stock Flange, for GT Tooth, 13 Teeth, Aluminium, 2 mm Compatible Pitch
€2.60 /unit


