FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Item | Timing Pulley |
| Compatible No. Of Teeth | 10 |
| Compatible Pitch | 2 mm |
| Material Thickness | 0.025" |
| Outside Dia. | 0.425" |
| Overall Flange Width | 0.045" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.01 |
| Ship height (cm) | 22.86 |
| Ship length (cm) | 2.54 |
| Ship width (cm) | 15.24 |
| Country of Origin | US |
Popular Search Queries
- Approved-vendor Ms16555-602
- Approved-vendor Ms15795-805
- Approved-vendor Ms15795-806
- Approved-vendor Ms16555-641
- Approved-vendor Nas1352n08-10
- Approved-vendor Ms15795-803
- Approved-vendor Ms16555-640
- Approved-vendor Ms16555-617
- Approved-vendor Ms16555-625
- Approved-vendor Ms16555-629
- Approved-vendor Ms16555-622
Explore More
- KEYSHAFT
- Electronic Flowmeters
- Bearing Accessories
- Tire Repair Patches and Plugs
- Gasket Sealants And Makers
- DESTACO 227 Series Horizontal Hold Down Clamps
- CONDOR Standard Work Gloves
- DMS HICS 2014 Hospital Incident Command Vest Kits
- FACOM 126A Hinged Hook And Pin Wrenches
- VULCAN HART Stub Riser
- DBI-SALA D Rings
- BLACK & DECKER Cover Assemblies
- MORSE CUTTING TOOLS 597 Series Carbide Burrs, Tapered Shape
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
APPROVED VENDOR 102PFA Timing Pulley Bar Stock Flange, for GT Tooth, 10 Teeth, Aluminium, 2 mm Compatible Pitch
€2.48 /unit


