APPLETON ELECTRIC KPCL2510J2GMTL Light Fixture, 250W
Get it by Friday, May 22
Product Specifications:
| Item | Light Fixture |
| Product Datasheet | appleton-electric-kpal251048l.pdf |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.47 |
| Ship height (cm) | 24.13 |
| Ship length (cm) | 34.59 |
| Ship width (cm) | 29.21 |
| Country of Origin | US |
Documentation:
Product Variants
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Explore Products
- EATON 75MCSR6313 Low Voltage Round Switched Capacitor Bank, 75 KVA Power Rating, 600 VAC, 72A, 12 ga Steel
- LITTELFUSE BLF005 Fuse, 5A, 250V AC, 1-1/2 Inch Length x 13/32 Inch Dia.
- DIXON 2890407CSAE Push On Elbow, 7/16-20 Inch UNF Female, 45-37 Deg. JIC Swivel, 1/4 Inch Size
- SMC VALVES SY7220-5DZ-N9T-F2 Valve
- GATES 9012-2024 Tri-Power V-Belt
- QMARK 490030103 Fan Blade
- GATES 7719-2080 Sprocket, 14.036 Inch Diameter
- MARTIN SPROCKET 4M618 Impact Socket, Metric, 6 Point, 1/2 Inch Drive, 18mm Size, Alloy Steel
Popular Search Queries
- Appleton-electric Acp6034bc
- Appleton-electric Lnpresetq
- Appleton-electric Ecp-2023
- Appleton-electric Pre316rb
- Appleton-electric Acp1034cd
- Appleton-electric Ecp-20232
- Appleton-electric Enr32201gfi
- Appleton-electric Feb236busa
- Appleton-electric Feb236busn
- Appleton-electric Acp3034bc
- Appleton-electric Cpc22350
- Appleton-electric Pre316mb
Explore More
- KEYSHAFT
- Meal Delivery Carts
- Test Lead Connectors
- Pipe Markers
- Heat Energy Recovery Ventilators
- Jet Pump Systems
- TURTLESKIN CP Apron
- AKRO-MILS 30164 Shelf Bins
- FIRE-DEX Bibbed Fire Hoods
- RUD CHAIN Torque Adapters
- VIKAN 24" Squeegee Head
- SPEARS VALVES CPVC EPDM Bellows Elastomer Expansion Joints
- TAPE LOGIC Labels
- VIEGA PROPRESS Double Drop Elbow, Press x Press x FNPT
- WATTS 5000SS Series Reduced Pressure Detector Backflow Preventer Assemblies
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.