APOLLO VALVES 88A24565EP Ball Valve, Size 1 Inch, Full Port, Cast Steel, Graphite | BZ6ZVN
Item: BZ6ZVNModel: 88A24565EP
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Ball Valve
Body Material Steel
Bore Type Full Bore
Color Black
Connection Type Flange
D-2 108
D2-2 16
Dimensions 10.03" x 4.62" x 7.16"
Grease-free No
K2 79.5
Medically Clean No
N2 4
Product Datasheet apollo-valves-86b20424.pdf
Series 88A Series Ball Valves
Shape Straight
Size 1"