APOLLO VALVES 88A20A3559MG Ball Valve, Size 4 Inch, Full Port, Cast Steel, Ptfe | BY4KKE
Item: BY4KKEModel: 88A20A3559MG
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Ball Valve
Body Material Steel
Bore Type Full Bore
Color Black
Connection Type Flange
D-2 229
D2-2 19
Dimensions 10.03" x 4.62" x 7.16"
Grease-free No
K2 190.5
Medically Clean No
N2 8
Product Datasheet apollo-valves-88a20001.pdf
Series 88A Series Ball Valves
Shape Straight
Size 4"