APOLLO VALVES 87A10724769PA Ball Valve, Size 1-1/2 Inch, Stainless Steel, Graphite | BY9RRJ
Item: BY9RRJModel: 87A10724769PA
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Ball Valve
Ball Material Stainless steel
Body Material Stainless Steel
Bore Type Reduced Bore
Color Silver, Yellow
Connection Type Flange
D-2 127
D2-2 16
Dimensions 11.78" x 4.62" x 6.3"
Finish None
Grease-free No
K2 98.5
Medically Clean No
N2 4
Product Datasheet apollo-valves-87a10a01.pdf
Seal Material PTFE
Series 87A Series Ball Valves