ANVIL 2400231409 Elongated 4 Wheel Trolley
Get it by Thursday, Apr 9
€165.85 /unit
This product can only be shipped in multiples of 10Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Beam Trolley |
| Finish | Electro Galvanized |
| For Use With | FIG AS 200 Channels |
| Height | 3 5/16" |
| Length | 3 1/2" |
| No. Of Wheels | 4 |
| Product Datasheet | anvil-2400231409.pdf |
| Series | FIG AS 2522 Series |
| Width | 1 5/16" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.5 |
| Ship height (cm) | 8.41 |
| Ship length (cm) | 8.89 |
| Ship width (cm) | 3.33 |
| Country of Origin | US |
Product Details:
- AS2522 Series
Documentation:
Explore Products
- MAIN FILTER INC. MF0261108 EA1412 Interchange Hydraulic Filter, Glass, 10 Micron Rating, Buna Seal, 5.12 Inch Height
- APPROVED VENDOR 5FVN0 Needle Disposable Polypropylene Brown 16 Gauge
- GATES 32842297
- SPEEDAIRE 30E556 Hose Coupling, Plug, 1/4 in Body Size, 1/4 in Hose Fitting Size, MNPT, Plug, Male
- BOSTON GEAR 89048
- EATON DG1-32143FB-C54C Variable Frequency Drive, 143 Amp, 37 kW, 50 HP, IP54, Brake Chopper
- GRAINGER 2001300726 Coupling, F91, Chrome-Moly Steel, 1 Inch X 1 Inch Pipe, Class 3000
Popular Search Queries
Explore More
- KEYSHAFT
- Power Hacksaw Blades
- Sander Grinder Wire Brushes
- Flexible Barrier System Components
- Battery Cable
- Agricultural Disc Bearings
- ALLPAX GASKET CUTTER SYSTEMS 6100 Series Metric Gasket Cutter Kits With Cutting Board
- CONDOR Cowhide Leather Gray Palm Gloves
- JOHN GUEST Bulkhead Unions, Acetal Gray
- ANVIL AS926 Series Strut Braces
- PASS AND SEYMOUR Flexcor Series 3/4 Inch NPT Nylon Strain Relief Cord Grips
- INGERSOLL-RAND Seals
- HEXARMOR Ear Plugs
- RULAND MANUFACTURING Oldham Set Screw Coupling Hubs, Inch
- WEG 8/6/4/2 Pole Aluminum Fans
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
ANVIL 2400231409 Elongated 4 Wheel Trolley
€165.85 /unit
